a cat figurine

Baskı Kumaş ile Cadılar Bayramı

Size evcil hayvanlarınız için eğlenceli küçük bir Halloween DIY projesi vermek istedik… özellikle kediler!

Ekibimizdeki herkes kedi sever ve çoğumuzun giydirmesi gereken kendi kürk bebeklerimiz var. Köpekler için her zaman sevimli mevsimlik görünümler görüyoruz ama tüm eğlenceli kedi kostümleri nerede, değil mi? Bu öğreticiyle, bu Ekim ayında kedileriniz için kendi özel Halloween bandananızı oluşturabilirsiniz!

Yaratıcı olun, kendi Spooky Cat Bandanalarınızı nasıl yapabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin!

Neye ihtiyacın var:

Özel Baskılı Kumaş
Makas
Terzi Pimleri
Dikiş Makinesi veya Dikiş İğnesi
Dikiş İpliği – kumaşınızın rengini eşleştirebilirsiniz.
Tabii ki bir kedi!

Yöntem:

Bir makas kullanarak kare şeklinde kestik, 40 x 40cm ile gittik, ancak kedinizin boyutuna bağlı olarak daha küçük veya daha büyük yapabilirsiniz.

Düz bir kare kesim elde ettiğinizde, kumaşınızı çapraz olarak katlayacaksınız – baskılı taraftan baskılı tarafa, köşeden köşeye; bir üçgen şekli oluşturmak için.

Üçgen şeklinize sahip olduğunuzda ve tüm kenarlar eşleştiğinde, dikmeye çalışırken kumaşın hareket etmemesi için kenarları birbirine tutturacaksınız.

Şimdi dikme zamanı! Bandanalarımız için bir dikiş makinesi kullandık ama bir dikiş iğnesini de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Köşelerden birinden başlayarak ham kenardan 1 cm içeride düz bir dikiş dikeceksiniz. İşiniz bittiğinde ters çevirebilmeniz için 6 cm’lik bir boşluk bırakarak üçgen açı şeklinizin kenarlarını dikin.

Parçalarınızı birbirine diktikten sonra 6 cm’lik açıklıktan içini dışarı çekeceksiniz. Her bir kenarı tekrar dikeceğimiz için tüm köşelerin tamamen dışarı çekildiğinden ve her şeyin düz durduğundan emin olun.

Bandana’nızı tamamladığınızda, baskı artık dışarıda olacak şekilde; baştan sona her iki taraftan 0,5 cm üst dikiş yapacaksınız. 6 cm’lik boşluğun ham kenarını sıkıştırdığınızdan emin olun, iğneleyin ve bu kısmı da dikin. Bu, Bandana’nızın etrafında güzel, düz kenarlar ve dayanıklılık için daha güçlü bir dikiş yaratacaktır.

Artık kedinizi Cadılar Bayramı Sezonu için giydirmek için çok güzel bir ürkütücü Kedi Bandana’nız var!

Shopping Cart