printed piece of fabric

Dijital Tekstil Baskısı

Dijital Tekstil Baskısı, renklendiricileri kumaşa basmak için inkjet teknolojisini kullanarak tekstil ve giysilere baskı işlemidir. Bu süreç, serigrafi baskılı kumaşa alternatif bir seçenek olarak tek parça, orta ila küçük tirajlı döngü üretimine ve hatta uzun tirajlara izin verir.

Dijital tekstil baskısında ilk adım, kumaşı boyayı kabul etmeye ve rengi daha iyi emmeye hazırlayan sıvı çözeltilerle ön işlemden geçirmektir. Daha sonra boyayı küçük damlacıklarla tekstil üzerine püskürten yazıcıdan beslenir. Son adım, tasarımın kalıcılığını sağlayan bir işlem olan kumaşın sabitlenmesidir. Tekstil tipine ve boya tipine bağlı olarak, fiksaj buhar, kuru ısı veya basınç içerebilir. Bazen bunlardan iki veya daha fazlasının bir kombinasyonunu gerektirir.

Baskı Kumaş’ın baskı çözümleri, ön veya son işlem gerektirmeyen hızlı ve kolay bir dijital baskı süreci sağlar. Baskı Kumaş baskı süreci ve onu bu kadar basit yapan şey hakkında daha fazla bilgi edinin. Baskı Kumaşın DTG baskı çözümleri, benzersiz baskı kalitesi, hız ve performans sağlar. Daha fazlasını öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

Shopping Cart